Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Tenisie Stołowym strażaków PSP w 2019 roku

Od wielu lat wielkim zainteresowaniem w służbie mundurowej Państwowej Straży Pożarnej cieszy się dziedzina sportowa tenis stołowy, w których udział i zmagania biorą funkcjonariusze PSP.

W dniu 5 lutego 2019 r. zgodnie z Kalendarzem Imprez Sportowych Inicjowanych przez Komendanta Wojewódzkiego w Hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Pisarzowicach w powiecie kamiennogórskim odbyły się VI Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

W turnieju rywalizowało 28 zawodników z 9 komend Powiatowych/Miejskich PSP województwa dolnośląskiego.

Zawody na ziemi kamiennogórskiej powitał i otworzył Komendant Powiatowy PSP w Kamiennej Górze bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk wraz z sędzią głównym zawodów Robertem Słowikiem (wielokrotnym reprezentantem dolnośląskich strażaków w turniejach krajowych).

Zawody rozegrano w systemie pucharowym. Zajęcie dwóch pierwszych miejsc w grupie gwarantowało przejście do dalszych eliminacji. Dalsza faza turnieju to najlepsza 16-tka rywalizująca o wejście do finału i wyłonienie zwycięzcy.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. Marcin Korus – KM PSP Wałbrzych

  2. Sylwester Poręba – KM PSP Wałbrzych

  3. Andrzej Przybylski – KP PSP Głogów

  4. Piotr Kociołek – KP PSP Lubań

Zwycięzcom turnieju, puchary wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Kamiennej Górze bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk oraz asp. Zbigniew Żurowski przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki a zawody odbyły się w miłej sportowej atmosferze.

<